E: T: + (48) 61 623 23 28

Szczegóły projektu

Firma BLAU SYSTEMY OKIENNE to producent stolarki okiennej działający na rynku polskim i niemieckim.

Główne cechy strony:

 • wersje językowe: polska i niemiecka
 • wersja responsywna strony
 • rozbudowana oferta
 • szyfrowane połączenie - certyfikat SSL
 • formularze wyceny i pomiaru
 • technologia reverse proxy
 • codzienna kopia bezpieczeństwa
Mornel kontakt

Firma BLAU SYSTEMY OKIENNE to producent stolarki okiennej działający na rynku polskim i niemieckim. Firma posiada produkcję zlokalizowaną w zachodniej Polsce w miejscowości Międzyrzecz oraz biuro handlowe z Berlinie w Niemczech. Produkcja ukierunkowana jest głównie na okna i drzwi PVC oraz stolarkę aluminiową.

WYZWANIE

Problem z jakim borykała się firma BLAU SYSTEMY OKIENNE to bardzo niska ilość wejść na stronę z wyników organiczny i praktycznie zerowy odzew ze strony z prowadzonych kampanii Google Adwords.

ANALIZA

Wstępna analiza strony firmowej www.blaufenster.eu wykazała następujące problemy i niedociągnięcia:

 • strona została wykonana nieprofesjonalnie w oparciu o system Wordpress i gotowy szablon – to często spotykana sytuacja, w której twórca strony próbuje na siłę dopasować ofertę firmy do potrzeb wdrażanego szablonu co skutkuje chaosem informacyjnym oraz wieloma przypadkowymi treściami i zdjęciami
 • część stron ofertowych zawierała brak opisu bądź też opis składał się z tekstu „Lorem ipsum dolor sit amet ...”
 • nawigacja strony była nieintuicyjna
 • treści na stronie były w całości kopią tekstów ze stron producentów
 • treści na stronie były częściowo po niemiecku a częściowo po polsku
 • narzędzia analityczne wskazywały znikomą ilość wejść na stronę

DZIAŁANIA

W związku z tym, że stara strona była słaba zarówno pod względem technicznym jak i merytorycznym zaproponowaliśmy klientowi następujące działania:

 • przeprowadzenie audytu strony, który miał dać ostateczną odpowiedź nad czym należy się najbardziej skupić podczas tworzenia nowej strony
 • przygotowanie listy pytań dla klienta, które miały pozwolić lepiej zrozumieć nam ofertę, procesy zachodzące w firmie, posiadane zasoby kadrowe, sprzętowe, profil klientów oraz oczekiwania wobec pozyskiwania nowych partnerów handlowych
 • opracowanie szaty graficznej z uwzględnieniem łatwej i intuicyjnej nawigacji oraz wersji mobilnej strony
 • opracowanie nowych tekstów na stronę przez naszego copywritera
 • wykonanie wdrożenie nowej wersji strony w oparciu o system DRUPAL CMS w języku polskim
 • wykonamy tłumaczenia i wdrożenie wersji skierowanej na rynek niemiecki

Nowa strona została zaprojektowana w taki sposób, aby poza ofertą klient mógł łatwo nawiązać kontakt telefoniczny lub poprzez specjalne formularze wyceny oraz bezpłatnego pomiaru. Na stronie wdrożona została oczywiście wersja responsywna dla urządzeń mobilnych.

W celu lepszego pozycjonowania oraz wyraźnego podziału odbiorców do których kierowana jest oferta strona została uruchomiona w dwóch domenach: domenie www.blaufenster.eu dla klientów rynku niemieckiego oraz w domenie www.blauokna.pl dla klientów z Polski.

Dodatkowo na stronie zainstalowane zostały narzędzia: Google Analitics, Adwords Remarketing, Search Console. Zajęliśmy się także, uporządkowaniem tematu wizytówki w Google Local Business oraz włączyliśmy stronę do naszego systemu monitorowania kluczowych fraz w wynikach organicznych. Całość działań zostało spięte w naszym systemie raportowania, który pozwala śledzić postępy prac nad stroną w cyklach miesięcznych.

Uruchomiliśmy także, kampanię Google Adwords na rynek polski i niemiecki.

EFEKT

Efektem naszych prac jest wdrożenie strony na jednym z naszych bardzo wydajnych serwerów. Szybkość działania strony to jeden z kluczowych czynników wpływających na pozycję strony w wyszukiwarkach. Ponadto wdrożyliśmy szyfrowanie strony za pomocą certyfikatu SSL. Ze względu na ofertę kierowaną do klientów z różnych krajów wdrożyliśmy także usługę Reverse proxy mającą na celu poprawę szybkości i wydajności strony.

BEZPIECZEŃSTWO

Ostatnim elementem prac to zadbanie o bezpieczeństwo w tym celu wykonywane są codzienne kopie całej strony wraz z bazą danych – całość przesyłana jest na oddzielny dedykowany serwer. Ponadto uruchomione zostały mechanizmy sprawdzające. Zarówno silnik systemu DRUPAL CMS jak i poszczególne moduły są codziennie sprawdzane pod względem aktualności wersji. Proces aktualizacji modułów wykonujemy w przeciągu 24 godzin od momentu pojawienia się nowej wersji.

W planach na najbliższe tygodnie po uruchomieniu mamy: dalsze systematyczne uzupełnianie treści merytorycznej oraz dalsze prowadzenie i optymalizacja kampanii Adwords.


Firmy zainteresowane kompleksowym, indywidualnym podejściem do rozwiązywania problemów z zakresu projektowania, obsługi i bezpieczeństwa stron, a także działaniami marketingowymi w sieci zapraszamy do kontaktu.