E: T: + (48) 61 623 23 28

Szczegóły projektu

Strona wydarzenia Cross Duathlon Żarnowiec to strona informacyjna, na której wszyscy zainteresowani (głównie startujący) odnajdą niezbędne informacje dotyczące tej imprezy sportowej.

Główne cechy strony:

  • wersja responsywna
  • prezentacja trasy
  • giełda zawodników
Mornel kontakt

Cross Duathlon w Żarnowcu (gmina Dopiewo) to cykliczna impreza sportowa organizowana przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie. W ramach imprezy zawodnicy pokonują dystanse 2 km biegu,11 km roweru a następnie 4,5 km biegu.

WYZWANIE

Wydarzenie Cross Duathlon Żarnowiec odbyło się po raz pierwszy 29 października 2016 r. Dyrektor  Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie zwrócił się nas z prośbą wykonania strony wydarzenia w bardzo krótkim czasie.

WYMAGANIA

Strona wydarzenia Cross Duathlon Żarnowiec miała być lekką stroną informacyjną, na której wszyscy zainteresowani (głównie startujący) odnajdą niezbędne informacje. Jako niezbędne minimum zaplanowano wdrożenie następujących elementów:

  • Cennik wraz z odniesieniem do zapisów elektronicznych
  • Informacje o trasie (mapka, ślad GPS)
  • Regulamin
  • Giełda zawodników
  • Aktualności
  • Wyniki
  • Informacje ogólne

EFEKT

Na podstawie wymagań został przygotowany projekt wdrożenia nowej strony internetowej pod adresem www.duathlonzarnowiec.pl. Na podstawie projektu został przygotowany system CMS oraz wprowadzone zostały treści dostarczone przez organizatora wydarzenia. Całość została zoptymalizowana pod kątem obowiązujących standardów w zakresie szybkości działania oraz odpowiedniej widoczności w serwisach typu wyszukiwarki oraz social media. W ramach przygotowania zawartości została także przeprowadzona sesja fotograficzna w terenie, na którym miał odbyć się Cross Duathlon Żarnowiec.

TECHNOLOGIE

Strona internetowa wydarzenia Cross Duathlon Żarnowiec została wykonana w oparciu system Drupal wraz z szablonem Porto. Wygląd strony został dostosowany do właściwego wyświetlania na urządzeniach mobilnych (tzw. wersja responsywna) dzięki użyciu biblioteki Bootstrap. Dostarczone przez organizatora ślady tras w formacie KML zostały opublikowane przy pomocy serwisu GPSies.

BEZPIECZEŃSTWO

W ramach opieki serwisowej wykonywane są szyfrowane kopie bezpieczeństwa wraz z kopiowaniem na serwer zapasowy. Dodatkowo prowadzony jest bieżący monitoring niezbędnych aktualizacji modułów oraz bibliotek zależnych w celu zminimalizowania niebezpieczeństw związanych z lukami bezpieczeństwa.