Poznań - Skórzewo ul. Działkowa 32

Wmeble Serwis

WMeble Serwis

Wmeble-Serwis to klient, z którym współpracujemy praktycznie od początku istnienia naszej firmy, czyli od kilkunastu już lat. Wmeble-Serwis oferuje specjalistyczne usługi w zakresie czyszczenia, naprawy i renowacji skór. Zarówno mebli ze skóry jak i tapicerki samochodowej ze skóry, a także takich detali jak skórzane sakwy motocyklowe. W ostatnim roku oferta Wmeble-Serwis rozszerzyła się także o naprawy i renowację elementów plastikowych samochodowych.Zmiany w ofercie, a także zmiany technologiczne jakie zaszły na rynku wymagały wykonania modernizacji strony.

Od samego początku strona Wmeble-serwis.pl zbudowana była na bazie CMS Drupal. Ostatnia wersja strony wykonana była w 2014 roku w wersji Drupal 7.

WYZWANIE

Celem modernizacji strony była przede wszystkim migracja z wersji Drupal 7 do najnowszej wersji Drupal 9. Bardzo ważnym elementem było zachowanie struktury linków tzw. mapy strony oraz wszystkich plików graficznych (portfolio), ponieważ strona przez lata została bardzo dobrze wypozycjonowana w wyszukiwarce Google. Dodatkowo założyliśmy, że modernizacja powinna także poprawić optymalizację pod kątem jeszcze lepszego pozycjonowania, a w szczególności poprawić wydajność i szybkość działania w oparciu o Google Speed Test.

WYMAGANIA

 • migracja z Drupal 7 do Drupal 9
 • zmiana szaty graficznej, lepiej dostosowaną do urządzeń mobilnych
 • zachowanie struktury linków oraz zdjęć z portfolio
 • optymalizacja SEO
 • poprawa szybkości działania
 • poprawa bezpieczeństwa
 • wdrożenie zarządzania aktualizacjami bezpieczeńśtwa za pomocą Composer oraz Drush
 • inne optymalizacje związane z obsługą zapytań od klientów

DZIAŁANIA

W pierwszym etapie prac wykonaliśmy kopię bezpieczeństwa starej strony na lokalnym serwerze. Następnie uruchomiony został nowy projekt w oparciu o najnowszą wersję Drupal 9. Po wykonaniu analizy integralności modułów pomiędzy Drupal 7, a Drupal 9 mogliśmy wykonać migrację danych.

Kolejnym krokiem była adaptacja nowego szablonu graficznego z wykorzystaniem biblioteki Bootstrap 4. Ponadto musieliśmy od nowa przygotować formularz bezpłatnej wyceny oraz wszystkie widoki tzw. View, gdyż te elementy nie podlegają automatycznej migracji.

zmiana szaty graficznej strony Drupal CMS

Następnie przeprowadziliśmy optymalizację SEO w tym: analiza treści, analiza sitemap.xml, optymalizacja grafiki, optymalizacją meta-tagów. Dodatkowo zainstalowany został certyfikat SSL oraz wdrożyliśmy moduł LiteSpeed Cache.

EFEKT

Nowa strona internetowa Wmeble-Serwis na bazie CMS Drupal 9 wraz nową szatą graficzną, przy zachowaniu struktury linków oraz grafik.

Znaczna poprawa wydajności strony. Test szybkości strony Google wskazał poprawę wydajności dla urządzeń mobilnych +72 punkty, natomiast dla urządzeń typu desktop +34 punkty:

Poprawa wydajności - szybkości strony www

TECHNOLOGIE

Drupal CMS, Composer, Drush,  Bootstrap 4,  LiteSpeed

BEZPIECZEŃSTWO

Najnowsza wersja Drupal 9, certyfikat SSL, cykliczna kopia bezpieczeństwa na serwerze.

Zobacz projekt
 • Data wdrożenia

  styczeń 2021

 • Klient

  Wmeble-Serwis naprawa skór Poznań-Luboń

 • Kategoria

  Drupal 9

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą: