E: T: + (48) 61 623 23 28

Szczegóły projektu

Bezpieczny i anonimowy kanał zgłoszeń dla sygnalistów. Kompletna usługa wdrożenia i spełnienia wymogów dotyczących sygnalistów.

Główne cechy strony:

  • Statyczny HTML5
  • Optymailizacja CSS & JS poprzez Gulp
  • Strona typu one page
  • Mobile first
Mornel kontakt

Bezpieczny Kontakt to usługa wdrożeniowa polegająca na opracowaniu dokumentacji, procedur, przeprowadzeniu szkoleń oraz wdrożeniu bezpiecznej skrzynki kontaktowej dla sygnalistów. Zajmujemy się także całkowitym przejęciem obsługi zgłoszeń sygnalistów.

Jednym z ważniejszych elementów jest wdrożenie bezpiecznego i anonimowego kanału obsługi zgłoszeń sygnalistów. Dlatego przygotowaliśmy trzy ogólne plany cenowe dla tej usługi. Proponowane ceny netto są orientacyjne i są zaproszeniem do zawarcia umowy (art. 71 kc).

Ochrona prywatności

Organizacja przetwarzająca zgłoszenia sygnalistów musi chronić prywatność i dane osobowe sygnalisty oraz te powierzone.

Zapewnienie anonimowości

Tak długo jak sygnalista sam nie postanowi ujawnić swojej tożsamości, tak długo jego zgłoszenie musi pozostać anonimowe.

Działania niedozwolone

Niedopuszczalne są działania odwetowe wobec sygnalistów. Zachowania takie jak np. ujawnienie tożsamości sygnalisty bez jego zgody, są penalizowane.

Ochrona sygnalistów

W ramach ochrony sygnalistów, organizacje objęte takim wymogiem muszą zapewnić bezpieczny kanał zgłoszeniowy do komunikacji dwustronnej.

Różne kanały zgłoszeń

W zależności od konkretnego przypadku, sygnalista może zgłosić naruszenia poprzez kanał wewnętrznych albo zewnętrzny, a także ujawnienie publiczne.

Komunikacja z sygnalistą

Fizyczna skrzynka na zgłoszenia papierowe nie daje możliwości komunikacji dwustronnej. Taką możliwość daje skrzynka GlobaLeaks.