Poznań - Skórzewo ul. Działkowa 32

Bezpieczny Kontakt

Bezpieczny Kontakt

Bezpieczny Kontakt to usługa wdrożeniowa polegająca na opracowaniu dokumentacji, procedur, przeprowadzeniu szkoleń oraz wdrożeniu bezpiecznej skrzynki kontaktowej dla sygnalistów. Zajmujemy się także całkowitym przejęciem obsługi zgłoszeń sygnalistów.

Jednym z ważniejszych elementów jest wdrożenie bezpiecznego i anonimowego kanału obsługi zgłoszeń sygnalistów. Dlatego przygotowaliśmy trzy ogólne plany cenowe dla tej usługi. Proponowane ceny netto są orientacyjne i są zaproszeniem do zawarcia umowy (art. 71 kc).

Ochrona prywatności

Organizacja przetwarzająca zgłoszenia sygnalistów musi chronić prywatność i dane osobowe sygnalisty oraz te powierzone.

Zapewnienie anonimowości

Tak długo jak sygnalista sam nie postanowi ujawnić swojej tożsamości, tak długo jego zgłoszenie musi pozostać anonimowe.

Działania niedozwolone

Niedopuszczalne są działania odwetowe wobec sygnalistów. Zachowania takie jak np. ujawnienie tożsamości sygnalisty bez jego zgody, są penalizowane.

Ochrona sygnalistów

W ramach ochrony sygnalistów, organizacje objęte takim wymogiem muszą zapewnić bezpieczny kanał zgłoszeniowy do komunikacji dwustronnej.

Różne kanały zgłoszeń

W zależności od konkretnego przypadku, sygnalista może zgłosić naruszenia poprzez kanał wewnętrznych albo zewnętrzny, a także ujawnienie publiczne.

Komunikacja z sygnalistą

Fizyczna skrzynka na zgłoszenia papierowe nie daje możliwości komunikacji dwustronnej. Taką możliwość daje skrzynka GlobaLeaks.

Zobacz projekt
  • Data wdrożenia

    2021

  • Klient

    Oferta dla firm i samorządów

  • Kategoria

    rozwiązania dedykowane

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą: