Poznań - Skórzewo ul. Działkowa 32

Prowadzenie kampanii Google Adwords dla małych firm

Mam 300 zł na kampanię Adwords, na ile czasu to wystarczy?

Nasza firma obsługuje na co dzień głównie kampanie dla małych i średnich firm. Wiemy, jak ważne jest optymalne wykorzystanie budżetu przeznaczonego na kampanię Adwords. W przypadku dużych firm budżety na kampanie Adwords sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie co pozostawia duże pole do manewru, eksperymentów i analizy. W przypadku małych firm spotykamy się często z budżetami na poziomie kilkuset złotych, czy taka kwota może przynieść realne korzyści? Odpowiedź jest prosta, jeżeli kampania Adwords zrobiona jest dobrze to nawet niewielka kwota może przynieść realne korzyści. Ważne, aby osoba, czy firma realizująca zadanie skupiła się realnych korzyściach dla klienta, a nie kalkulowała tylko kwotę prowizji jaką może zarobić.

Spotykamy się z przypadkami, gdzie klient mówi wprost:

„Adwords się nie opłaca, płaciłem kilka tysięcy miesięcznie i nie miałem z tego dosłownie nic”

Wszystko się zgadza, skoro osobie odpowiedzialnej za realizację zlecenia zależało tylko na tym, aby jak najszybciej wykorzystać powierzony budżet, żeby skasować prowizje. Konfiguracja kampanii Adwords w takim przypadku polega na szerokim i bardzo dowolnym kierowaniu ruchu na stronę docelową, nie zważając na jakość tego ruchu. Wtedy statystyki pokazują, że jest super, ale realne korzyści klienta z tego ruchu są żadne, albo w najlepszym przypadku znikome.

Dlaczego jesteśmy skuteczni prowadząc kampanie Adwords?

Naszym celem jak każdej firmy jest zarobek. Jednak uważamy, że korzyści ze współpracy muszą osiągać wszystkie podmioty. Tylko wtedy ma to sens. Dlatego stawiamy przede wszystkim na jakość kampanii. Nawet jeżeli kwota budżetu jest mała, ważne jest to, aby klient odczuwał płynące korzyści z tej inwestycji. Taki układ daje szansę na długofalową współpracę.

W szczególnych przypadkach kwota 300 zł wystarcza na prowadzenie skutecznej kampanii nawet przez wiele tygodni.

Każda firma tak mówi, proszę o konkrety!

Nie jest to żadną tajemnicą, gdyż nie robimy nic nadzwyczajnego. Po prostu robimy to co powinien robić każdy prowadzący kampanię Adwords, a że w dodatku robimy to uczciwie tym bardziej nie powinno być to niczym nadzwyczajnym. Ale po kolei:

1. Dopasowania: przybliżone, ścisłe, do wyrażenia, wykluczające

Mając ograniczony budżet, musimy mieć pewność za co płacimy Google. Nie możemy zdać się na algorytm, który choć pewnie działa sprawnie ale ma jeden cel dopasować wszystko co tylko się da, a to niestety kosztuje. Zatem tak dobieramy ilość i rodzaj słów kluczowych, aby reklamę widziały tylko te osoby, które szukają konkretnej oferty. Czasami jest to bardzo trudne lub wręcz nie możliwe - powiemy Ci to wtedy wprost.

2. Kierowanie na lokalizację

Małe firmy działają głównie na określonych geograficznie rynkach. Dlatego też kierujemy reklamę tam gdzie znajduje się potencjalny klient, którego można faktycznie obsłużyć.

3. Remarketing

Gromadzimy dane wszystkich odwiedzających i w razie takiej potrzeby tworzymy kampanie remarketingowe.

4. Treść reklamy dopasowana do słowa kluczowego

Treść reklamy musi być dopasowana do słowa kluczowego, którego dotyczy. Dlatego też tworzymy grupy reklam dla poszczególnych słów kluczowych dopasowując do nich odpowiednie treści i formy reklamy. Analizujemy jednocześnie jakość strony docelowej. W razie potrzeby sugerujemy stosowne poprawki.

5. Reklamy tekstowe i graficzne

W zależności od modelu biznesowego zleceniodawcy decydujemy, czy korzystniej będzie stworzyć reklamę tekstową, czy może graficzną skierowaną na miejsca docelowe.

6. Limit budżetu

Konkurencja zazwyczaj jest spora, koszt za czołowe pozycje sięgają zenitu. Wiemy jednak jak dopasować budżet dzienny, aby reklama wyświetlała się przez cały dzień, generując oczekiwany ruch nie zajmując jednocześnie wyłącznie pierwszego miejsca w wynikach.

7. Strona docelowa

Nawet najlepsza reklama i najwyższa pozycja w wynikach nie przyniesie korzyści, jeżeli strona docelowa do której prowadzi reklama będzie słaba. Pomożemy Ci to zmienić tak, aby algorytm Google wysoko ocenił całość kampanii.

8. Śledzenie konwersji

W połączeniu z kontem Google Analytics potrafimy dokładnie mierzyć konwersję, czyli weryfikować jak wydane na kampanię Adwords pieniądze przekładają się na konkretne działania na stronie firmowej.

Czy każda kampania Adwords jest zawsze skuteczna i sensowna?

Nie każda. Otóż, są branże, które wywindowały ceny za kliknięcie do takich granic, z którymi mała firma nie może konkurować. Przykładem jest branża ubezpieczeń, gdzie stawki za kliknięcie sięgają po kilka złotych co praktycznie nie pozwala prowadzić skutecznej kampanii dla lokalnej małej agencji ubezpieczeniowej. Mamy wtedy odwagę powiedzieć to klientowi wprost, nie narażając go bez sensu na wysokie koszty prowadzenia kampanii reklamowej Adwords.

Jeżeli są Państwo zainteresowani prowadzeniem skutecznej kampanii AdWords – zapraszamy do współpracy.

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą: