Poznań - Skórzewo ul. Działkowa 32

Strona internetowa w oparciu o CMS Drupal. Znamy się na tym!

Drupal. Co to jest?

Zacznijmy od tego czym jest system zarządzania treścią Drupal. Powszechnie uznaje się, że jest to system podobny do Wordpress czy Joomla. Jednak Drupal dość mocno różni się od najpopularniejszego Wordpressa tym, że wymaga nieco więcej wiedzy i więcej pracy, aby osiągnąć podobny – przynajmniej w warstwie wizualnej – efekt.

Drupal to otwartoźródłowy system zarządzania treścią (CMS), który umożliwia użytkownikom tworzenie, zarządzanie i publikowanie treści na stronach internetowych. Został stworzony w oparciu o język PHP i wykorzystuje bazę danych do przechowywania informacji. Drupal jest znany ze swojej elastyczności i skalowalności, umożliwiając dostosowywanie funkcji strony internetowej do indywidualnych potrzeb.

Jego modułowa struktura pozwala na dodawanie różnych funkcji poprzez instalację modułów i rozszerzeń. Dodatkowo, system ten cieszy się dużą społecznością użytkowników i deweloperów, co przyczynia się do stałego rozwoju i aktualizacji. Drupal jest również popularny ze względu na wysokie standardy bezpieczeństwa oraz możliwość obsługi projektów o różnym zakresie, od małych stron firmowych po duże, złożone portale internetowe.

Drupal. Dlaczego warto?

Drupal, będąc systemem zarządzania treścią (CMS), oferuje szereg zalet, które sprawiają, że jest popularny wśród firm i instytucji.

Oto pięć najważniejszych zalet stosowania Drupal u naszych klientów:

Elastyczność i skalowalność

  • Drupal jest bardzo elastycznym systemem, który można dostosować do różnych potrzeb biznesowych. Posiada rozbudowaną architekturę, co umożliwia dostosowanie platformy do specyficznych wymagań przedsiębiorstwa.
  • System jest skalowalny, co oznacza, że może obsługiwać zarówno małe, jak i duże projekty, rosnąc wraz z rozwojem firmy.

Społeczność i wsparcie

  • Drupal cieszy się dużą społecznością użytkowników i programistów, co oznacza, że istnieje ogromna baza wiedzy i wsparcia online.
  • Społeczność aktywnie rozwija nowe moduły, rozszerzenia i aktualizacje, co przyczynia się do stałego ulepszania systemu.

Bezpieczeństwo

  • Drupal jest znany z wysokich standardów bezpieczeństwa. Społeczność systemu regularnie pracuje nad identyfikowaniem i naprawianiem potencjalnych zagrożeń.
  • Aktualizacje systemu są udostępniane, aby utrzymać stronę internetową firmy w bezpiecznej formie i chronić przed atakami.

Modularność

  • Modułowy charakter Drupal pozwala firmom na dostosowywanie funkcji strony internetowej zgodnie z indywidualnymi potrzebami.
  • Moduły i rozszerzenia umożliwiają dodanie różnych funkcji, takich jak e-commerce, integracje z systemami zewnętrznymi, czy zaawansowane funkcje społecznościowe.

Wielojęzyczność i międzynarodowość

  • Drupal oferuje wsparcie dla wielu języków i ułatwia zarządzanie treścią w różnych wersjach językowych.
  • Wbudowane funkcje międzynarodowe ułatwiają firmom z globalnym zasięgiem utrzymanie spójności i dostosowanie treści do lokalnych rynków.

Ponad 15 lat doświadczenia

Pierwsza publiczna wersja systemu zarządzania treścią Drupal, Drupal 1.0, została wydana w styczniu 2001 roku. Jego twórcą jest Dries Buytaert, belgijski programista. Od tego czasu Drupal przeszedł wiele aktualizacji i rozwoju, stał się jednym z najbardziej popularnych otwartoźródłowych systemów zarządzania treścią, używanym przez różne instytucje, firmy i społeczności na całym świecie.

W firmie Mornel „na dobre” rozpoczęliśmy przygodę z Drupalem od jego wersji 5.0. Ta przygoda trwa do dzisiaj. Zrealizowaliśmy dziesiątki wdrożeń, zarówno z sektora publicznie dostępnych stron internetowych, jak również rozwiązań intranetowych czy typowo back-endowych.

Uważamy, że możliwości systemu Drupal są olbrzymie. Co prawda próg wejścia jest dość wysoki, gdyż zdobycie wiedzy i doświadczenia zajmuje dość dużo czasu, niemniej późniejsza praca z klientem w kontekście realizacji nawet najtrudniejszych funkcjonalności daje sporą satysfakcję.

Aktualizacja Drupala? Napisz do nas

Jeśli masz już stronę opartą na systemie Drupal w wersji niższej niż 10.0 to warto już teraz rozpocząc proces migracji do najnowszej stabilnej wersji. Z naszej strony oferujemy bogate doświadczenie w procesie migracji danych nie tylko z poprzednich wersji Drupala ale także z innych systemów CMS czy innych źródeł danych.

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą: